Росія вдвічі збільшила витрати на війну в Україні – Reuters

На тлі втрат масштабних втрат на війні в Україні Росія подвоїла  витрати на оборону на 2023 рік до більш ніж 100 мільярдів доларів, що становить третину всіх державних витрат.

У першій половині 2023 року Росія збільшила свої витрати на оборону на 12%, що становить 600 мільярдів рублів. Ця сума перевищує спочатку заплановані витрати на оборону на 4,98 трильйона рублів (54 мільярди доларів) на весь 2023 рік. Таким чином, до середини року Росія вже витратила на оборону більше, ніж планувала спочатку на весь рік.

Витрати на оборону за перші шість місяців 2023 року склали 5,59 трлн рублів, що становить 37,3% від загальної суми 14,97 трлн рублів, витрачених за цей період, говориться в документі. Бюджетним планом Росії передбачено 17,1% від загального обсягу коштів, що витрачаються на “національну оборону”.

Збільшення витрат на оборону, у зв’язку з повномасштабним вторгненням в Україну, може ще більше збільшити дефіцит, в той час, як зростання виробництва може поглинути інші сектори і витіснити приватні інвестиції.

Розрахунки Reuters на основі документа показали, що Росія витратила 19,2% на оборону за перші шість місяців від усіх спочатку запланованих витрат бюджету на 2023 рік в цілому.

У документі представлена нова оцінка щорічних витрат на оборону в розмірі 9,7 трлн рублів, що становить одну третину від загального цільового показника витрат у 29,05 трлн рублів, що буде найвищою часткою як мінімум за останнє десятиліття.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.