Росія списує свій найбільший військовий корабель – немає за що утримувати

Інформагенство росії “ТАСС” повідомило, що зі складу ВМС може бути виведений важкий атомний ракетний крейсер Петро Великий.

Неназване джерело у військово-морській сфері рф говорить, що причиною такого рішення може бути проблемність ремонту та модернізації судна. Основне питання у потребі значного фінансування. Як засвідчує обсяг грошових вливань у ремонт атомного крейсера Адмірал Нахімов, модернізація Петра Великого може потребувати значно більших коштів.

Наразі циркулюють чутки, що ракетний крейсер Петро Великий може бути або взагалі списаний, або виведений до резерву, де і очікуватиме на фінансування та гіпотетичне встановлення так званої гіперзвукової ракети 3М22 Циркон.

Петро Великий – важкий атомний ракетний крейсер, радянського/російського виробництва. Спущений на воду в 1989 році, прийнятий на озброєння в рф у 1998 році. Входить до Північного флоту ВМС рф. Вважається найбільшим не авіаносним ударним кораблем у світі. Належить до класу Кіров (проєкт Орлан). Повна водотонажність складає 25860 тонн. Екіпаж – 744 військовослужбовці. Озброєний двома 130 мм корабельними гарматами АК-130, шістьма ЗРАК Кортик. Здатний нести до 20 протикорабельних ракет П-700 Граніт, 48 ракет до ЗРК С-300Ф, 48 ракет до ЗРК С-300ФМ, 64 ракети 3К95 до ЗРК Кинджал, два ракетно-бомбових установки РБУ-1000 та одну ракетно-бомбову установку РБУ-12000. Також має на борту 3 гелікоптери Ка-25 або Ка-27.

Нагадаємо, що росія використовує в арктичних водах цивільні судна у військових цілях.