Росія перекине атомний підводний човен до берегів Японії

Росія планує перевести атомний підводний човен “Генералісимус Суворов” з Сєвєродвінська у Камчатський край — місце базування Тихоокеанського флоту.

Російські ЗМІ кажуть, що у серпні субмарина здійснить перехід із Північного флоту на Тихоокеанський. Зазначається, що човен йтиме Північним морським шляхом, а частина шляху пройде під водою.

Раніше повідомлялось, що росіяни планують перекинути підводний човен до закритого міста Вілючинська, що у Камчатському краї. Там “Генералісимус Суворов” має приєднатися до російського Тихоокеанського флоту.

“Генералісимус Суворов” атомний ракетний підводний крейсер стратегічного призначення четвертого покоління модернізованого проєкту 955А.

На озброєнні човна шість 533-мм торпедних апаратів, торпеди, крилаті ракети та переносні зенітно-ракетні комплекси. Крім того, “Генералісимус Суворов” є носієм стратегічного ядерного озброєння — 16 міжконтинентальних балістичних ракет “Булава”.

Нагадаємо, що Японія та Південна Корея вирішили пов’язати свої радіолокаційні системи через США для протистояння загрозі з боку КНДР. Крім того, у квітні США, Південна Корея та Японія провели масштабні морські військові навчання.

На тлі цього у Китаї занепокоєнні зростанням військового потенціалу Заходу у Тихоокеанському регіоні та хочуть, щоб Росія збільшила кількість військ на Далекому Сході.