Росія намагається викупити в Індії та М’янми власні запчастини для танків і ракет

Росія намагається повернути продані раніше до Індії та М’янми запчастини до військової техніки, оскільки через санкції не може виробляти ці комплектуючі.

Видання Nikkei заявило, що Кремль реімпортує компоненти для удосконалення старішої зброї, призначеної для використання в Україні, розраховуючи на допомогу країн, з якими у рф давні військові зв’язки.

Журналісти проаналізували дані про митне оформлення поставок до Росії та вивчили записи про імпорт рф деталей для озброєнь, таких як танки та ракети.

Зазначається, “Уралвагонзавод”, який виробляє танки для російських військових, 9 грудня 2022 року імпортував військову продукцію з армії М’янми на суму 24 мільйони доларів. Цікаво, що ці компоненти були зареєстровані як вироблені “Уралвагонзаводом”

У виданні з’ясували, що компанія закупила 6 775 зорових труб і 200 камер для встановлення на танки. Старший офіцер сухопутних сил самооборони Японії у відставці Нобуюкі Акатані пояснив, що це можуть бути оптичні прилади для вимірювання відстані до цілей і наведення на них.

Згідно з митними деклараціями, Росія ще 2019 року експортувала до М’янми компоненти, які тепер намагається повернути. У документах причиною повернення вказали дефекти в експортованому раніше обладнанні.

Однак військові аналітики називають незвичним такий обсяг продукції з дефектами.

Разом з тим, конструкторське бюро машинобудування (КБМ), що займається виробництвом ракет, наприкінці 2022 року викупило у Міністерства оборони Індії компоненти для прицілу нічного бачення для ракет класу “земля-повітря” на 150 тисяч доларів.

Усі комплектуючі спочатку було виготовлено “КБМ” і експортовано в Індію в лютому 2013 року.

Як відомо, через повномасштабне вторгнення росії в Україну США, європейські країни і Японія заборонили експорт у Росію товарів, потенційно придатних для використання у військових цілях.