Держава-агресор останнім часом стикається з проблемами: з одного боку, її ракети все з меншою точністю б’ють по цілях в Україні. З іншого боку, українським захисникам вдається все краще ці ракети уражати. Відтак, росіяни нещодавно спробували модернізувати одну з них, а саме – крилату ракету Х-101, яка запускається з літаків по наземних цілях.
У Центрі дослідження трофейного та перспективного озброєння та військової техніки Генерального Штабу ЗСУ вивчили останні «вдосконалення» Х-101. Представникам Центру вдалося ретельно дослідити фрагменти цієї ракети, виявленої в листопаді біля села Малютянка, Київської області.
Дослідники Центру з’ясували, що з осені минулого року на Х-101 встановлюється нова оптико-електронна система наведення. Замість, одного об’єктиву у старій модифікації, який міг нахилятися до 10 градусів, тепер росіяни встановлюють блок з трьох нерухомо закріплених лінз. У такий спосіб розробники держави-агресора прагнуть покращити точність наведення цієї ракети, а відтак, збільшити свої шанси на ураження цілей.
Вдосконалили росіяни і «бортовий комп’ютер» Х-101, а саме: електронно-обчислювальну машину БАГЕТ-62-04. Значну частину цієї ЕОМ складають чіпи та мікросхеми іноземного виробництва. Однак, попри жорсткі санкції, запроваджені проти країни-терориста, росіянам вдалося все ж таки замінити частину компонентів БАГЕТу на більш сучасні. Висновок, який з цього можна зробити: санкції проти російської економіки працюють, але їх можна і треба посилювати.
І ще одна примітне «вдосконалення» цієї ракети: блок постановки пасивних перешкод Л-504. Це пристрій, який за допомогою піропатрону вистрілює з Х-101 хмару дрібних металевих частинок (фольги або металізованого скловолокна). Така хмара, за задумом росіян, має відволікти на себе радар ППО. У Центрі дослідили це «досягнення» ворожої інженерної думки, ретельно «просвітивши» блок постановки перешкод рентгеном.
У підсумку, службовці Центру дослідження трофейного та перспективного озброєння та військової техніки Генерального Штабу ЗСУ дійшли висновку, що останні спроби росіян модернізувати Х-101 не дали їм особливих результатів. Точність російських ракет не збільшилась, а відсоток їхнього ураження українськими ППО стабільно зростає. Втім, це не означає, що інженери держави-терориста на цьому зупиняться. Цілком ймовірно, що вони здійснять чергові спроби вдосконалення своїх пекельних винаходів. А це значить, що Україна і надалі потребуватиме посилення своєї протиповітряної оборони сучасними західними системами. Що ж до санкцій проти російської економіки, то їх ще є куди посилювати.
Редакція «Військового Кур’єра України»