Росія домовляється з Іраном про купівлю балістичних ракет – ISW

Росія та Іран домовляються про купівлю балістичних ракет. Для цього міністр оборони рф Шойгу відвідував Тегеран. Там оглядав і розпитував про ракети Fateh-110 та Zolfaghar.

Про це повідомляє американський Інститут вивчення війни (ISW).

Москва намагалася домовитись про купівлю іранських ракет ще в минулому році. Тепер поновили переговори.

Можливо, це пов’язано із тим, що 18 жовтня закінчується термін дії резолюції Ради безпеки ООН, яка у 2015 році наклала ракетні санкції на Іран. Закінчення терміну дії обмежень дозволить Ірану експортувати ракети й пов’язані з ними технології без міжнародного нагляду. Це надасть можливість задовольнити російські потреби.

Аналітики додали, що міністр оборони Республіки Іран Мохаммад Аштіані заявив, що після закінчення терміну дії ракетних обмежень, його країна готова розвивати оборонні та стратегічні відносини з усіма країнами.

Запуск іранської ракети Zolfaghar

Ракети Fateh-110 мають максимальну дальність до 300 км та розмір бойової частини до 650 кг, у Zolfaghar ці характеристики – 700 км та 580 кг.

Для України найгірше, що вони балістичні. Тобто збивати їх можуть лише комплекси з протиракетними можливостями – Patriot PAC 3 та SAMP/T, яких в ЗСУ дуже мало.

Нагадаємо, росіяни почали застосовувати проти України ударні безпілотники “Шахед” власного виробництва. Але завод окупантів поки не може повністю стати самостійним і відмовитись від іранських комплектуючих. Запчастини до ударних безпілотників окупанти доставляють через Каспійське море. Так само відбувається завезення і готових іранських “Шахедів”.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.