Росія активно розбудовує чотири заводи, які пов’язані з військовою авіацією (Фото)

Росія активно нарощує виробничі потужності на своїх військових заводах. На них виробляють та ремонтують тактичні і стратегічні літаки, бойові вертольоти, збирають військові дрони та керовані боєприпаси.

Про розбудову свідчать супутникові знімки, які зібрав проект “Схеми”.

Казань

Появу нового цеху можна побачити на фото Казанського авіаційного заводу. На ньому будують та ремонтують стратегічні бомбардувальники Ту-22М3 та Ту-160.

Перші будівельні роботи почалися там 2018-го, але саме у минулому році будівництво прискорилося. Зараз, відповідно до супутникових знімків, цех майже добудували.

У ангарі довжиною 300 м і шириною – понад 180, згідно сюжетю на “Россия 1”, планують будувати цивільних літаків Ту-214. Але з огляду на розміри – на думку військових експертів, з якими поговорили “Схеми” – у цьому цеху також можуть ремонтувати та модернізувати стратегічні бомбардувальники.

Іркутськ

Авіазавод в Іркутську виробляє і ремонтує винищувачі Су-30. У 2019-2021 роках на території заводу неподалік від основних потужностей з’явилась прибудова з виходом на авіасмугу. В нинішньому році закінчується будівництво іншого, схожого об’єкта. Наймовірніше, другу будівлю також будуть з’єднувати зі злітною смугою.

Такі приміщення, на думку авіаексперта Анатолія Храпчинського, можуть використовувати для ремонту невеликих цивільних бортів типу Sukhoi Superjet та, власне, винищувачів типу Су-30.

Єкатеринбург

Уральський завод цивільної авіації ремонтує двигуни та редуктори, що можуть використовуватись і у військових гелікоптерах типу Мі-2, Мі-8, Мі-24 та Ка-52. Їх рф активно застосовує у війні проти України.

Тамтешні ЗМІ писали, що через збільшення обсягів виробництва завод активно шукає працівників і згаданий завод цивільної авіації.

Починаючи з кінця 2021 року на території заводу почали зводити новий великий цех. Добудували його вже у нинішньому році. Будівля має довжину 145 м. і ширину – 75.

У цьому цеху, ймовірно, виробляється профільна продукція. Або допоміжні силові установки, які забезпечують додатковою енергією літаки та гелікоптери. Такі будівлі не потребують прямого доступу до авіаційної смуги.

Дубна, Московська область

Дубнянський машинобудівний завод і машинобудівне конструкторське бюро “Радуга” (входить до державної корпорації “Тактичне ракетне озброєння”) виробляють ракети Х-22, Х-55, Х-101. Ними росія обстрілює житлові будинки, торгівельні центри та об’єкти енергетичної інфраструктури українських міст.

Протягом 2021-2023 років поруч із заводом з’явилась велика будівля. Поруч обладнали два гелікоптерні майданчики. У цієї будівлі з територією Дубнянського машинобудівного заводу – спільний заїзд.

Це новий приватний завод із виробництва безпілотників, який належить компанії “Кронштадт”.

“Кронштадт” випускає військові дрони під брендом “Оріон” та “Геліос”. Вони мають різні модифікації – від розвідувальних до ударних.

У червні минулого року один із менеджерів фірми оголосив, що новий завод в Дубні набирає персонал і нарощує виробництво.

Нагадаємо, на початку жовтня безпілотники атакували російський авіазавод в Смоленську, що призвело до порушення виробництва ракет Х-59 різних модифікацій. Атака проводилась 4-ма дронами, з яких три влучили у ціль. Виробничі потужності в Смоленську заводу зазнали значних пошкоджень.

Росія мала амбітні плани щодо заводу – на тлі війни в Україні вони планували збільшити обсяги виробництва у 4 рази. Підприємство отримало держзамовлень від міноборони рф до 2025 року.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.