Російський збройний барон, який відсидів у США, йде на вибори в Росії

Звільнений з американської в’язниці внаслідок обміну ув’язненими російський торговець зброєю Віктор Бут розпочав підготовку своєї виборчої кампанії. Він планує взяти участь у виборах до Ярославської обласної думи. Про це повідомляє російське видання «Ведомости».

Бут, який вступив у ЛДПР після повернення до росії вже відвідав Ярославль, де провів переговори з ярославським віце-губернатором Колядіним. Він також зустрівся із керівництвом регіонального відділення ЛДПР, з місцевими студентами та з робітниками Ярославського суднобудівного заводу.

Віктор Бут вступив до ЛДПР через чотири дні після повернення зі США, де його засудили до 25 років позбавлення волі за торгівлю зброєю та підтримку тероризму. Він повернувся до росії у грудні минулого року в рамках обміну в’язнями — його обміняли на дворазову американську олімпійську чемпіонку Брітні Грайнер, яку в росії засудили до дев’яти років колонії начебто за контрабанду наркотиків.

ЦРУ звернуло увагу на Бута на початку 2000-х, коли він активно постачав зброю до країн Африки. 2002 року Інтерпол видав міжнародний ордер на арешт росіянина. Проте затримати його змогли лише 2008 року в Таїланді. Для цього співробітники американського Агентства по контролю за наркотиками (DEA) представилися місцевими партизанами, які бажають придбати зброю, і виманили Бута до Бангкока.