Російські військові втратили тотальну перевагу в повітрі в Україні – британська розвідка

Росія втратила тотальну перевагу в повітрі, яку вона мала раніше. Через це окупантам важче проводити наступальні операції на фронті в Україні.

Про це повідомила британська розвідка у публікації в мережі Х.

Аналітики розвідувального управління міністерства оборони Великої Британії звернули увагу, що українські військові збили три російські бойові літаки Су-34 на Херсонщині 22 грудня. До того тактична авіація ворога відігравала ключову роль, атакуючи український плацдарм на лівому березі Дніпра.

Після втрат літаків на Херсонщині росія майже повністю припинила авіаудари на півдні. Є ймовірність того, що відсутність повітряної підтримки призвела до провалу спроби 18-ї загальновійськової армії Сухопутних військ росії звільнити плацдарм.

“Останніми днями росія знову посилила тактичні авіаудари навколо плацдарму, але на нижчому рівні, ніж до збиття літаків. Це ще раз демонструє, що нездатність росії встановити перевагу в повітрі продовжує підривати їхні повсякденні операції”, – додали у відомстві.

Нагадаємо, про збиття трьох російських літаків повідомив командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук: “Сьогодні, опівдні, на Південному напрямку – мінус три російські винищувачі-бомбардувальники Су-34!”.

Су-34 – це носії смертоносних ФАБ-500 з УМПК. Ймовірно, літаки було збито під час спроби атакувати Кринки, де зосереджені українські військові, які переправились на лівий берег Дніпра. Військові оглядачі сходяться на думці, що такий результат міг дати ЗРК Patriot.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.