Російське населення сильно скоротилося – The Economist

В російській федерації відбувається справжня демографічна катастрофа, масштаби якої Кремль старанно приховує. Про це пише британське видання The Economist. За даними журналу, справжня кількість російського населення може бути набагато меншою від офіційних 140 мільйонів. Оскільки, за останні роки на зменшення популяції росіян вплинуло кілька суттєвих чинників.

По-перше: від 1,2 до 1,6 мільйона росіян померло за два роки пандемії коронавірусу. По-друге, близько 1 мільйона осіб виїхало з рф минулого року після оголошеної Путіним мобілізації. А 175-200 тисяч російських чоловіків (за даними західних експертів) були вбиті або важко поранені на війні в Україні.

По-третє: за 2020-2021 роки російське населення скоротилося ще додатково на 1,3 мільйони за рахунок природнього зменшення, тобто, перевищення кількості померлих над народженими. При чому, згідно даних офіційного перепису, найбільше скорочення популяції сталося саме серед етнічних росіян. За часи путінського правління, їхня частка в національній структурі населення рф зменшилася з 78 до 72% або на 5,4 мільйони осіб.

Відтак, населення росії на сьогодні може бути набагато меншим за дані офіційної статистики. І російська влада цю інформацію намагається всіляко приховати. В той же час, деякі експерти-демографи припускають, що демографічна катастрофа досягла в росії таких масштабів, що справжня кількість населення там могла давно опуститися нижче позначки у 100 мільйонів осіб.