Російська система ППО в Ленінградській області не була готова до ударів з півдня – ISW

Атаки безпілотників по об’єктах у Ленінградській області рф показали слабкість російської протиповітряної оборони, особливо проти ударів із півдня. Це може бути пов’язане із налаштованістю виключно на відбивання атак з боку країн НАТО.

Про це йдеться у зведенні Інституту вивчення війни (ISW).

Вчора російське інсайдерське джерело заявило, що російська протиповітряна оборона прикриває Ленінградську область погано. Аналітики ISW припускають, що російські системи протиповітряної оборони в Ленінградській області, швидше за все, розташовані для захисту від ударів із північного заходу та заходу. Це пов’язано із тим, що росія вибудовувала свою оборону в цьому районі для захисту від гіпотетичних атак НАТО.

Останнім часом російські військові посилено проводили реформування Ленінградського військового округу з наміром підготуватися до потенційної війни проти НАТО. Ймовірно всі військові засоби розміщують вздовж кордону.

“Удари в Ленінградській області можуть змусити російські сили змінити розташування систем протиповітряної оборони малої дальності уздовж очікуваних маршрутів польоту українських безпілотників. Тільки таким чином вони зможуть захистити потенційні цілі стратегічного значення”, – вважають аналітики ISW.

Також у зведенні зазначено, що російські системи ППО малого радіусу дії, такі як “Панцир”, не зможуть охопити всі важливі потенційні цілі в Ленінградській області без залучення додаткових систем у цей район. Продовження атак по глибоких тилах росії може посилити тиск на ППО в цілому.

Нагадаємо, вчора біля селища Усть-Луг в Ленінградській області рф спалахнув нафтово-газовий термінал компанії “Новотек”. Об’єкт уразили два безпілотники. Термінал входить до інфраструктури морського порту. З підприємства евакуювали близько 150 людей.

За кілька днів до того, у Ленінградській області вперше за час широкомасштабного вторгнення повідомили про атаку БпЛА.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.