Увечері 13 квітня 2022 року двома українськими протикорабельними крилатими ракетами Р-360 «Нептун» було уражено ракетний крейсер «Москва», який патрулював в акваторії Чорного моря на відстані 120 км від українського берега поблизу острова Зміїний.
Очевидно, російські моряки вважали, що штормова погода, яка панувала в районі патрулювання крейсера, буде для них додатковим захистом. Однак, цього разу суцільна хмарність навпаки могла збільшити дальність дії радара українського берегового ракетного комплексу. Таким чином, ракети отримали цілевказівку й успішно уразили велику радіоконтрастну ціль, якою був флагман Чорноморського флоту рф.
Штормова погода також могла завадити росіянам провести належну боротьбу за живучість ураженого крейсера. На ранок 14 квітня, коли погода покращилася, пошкодження уже були безнадійними. Корабель набрав достатньо води, схиляючись на лівий борт, щоб зробити буксирування до найближчого контрольованого росіянами порту безнадійним.
Потоплення крейсера «Москва» – символа панування рф в акваторії Чорного моря – стало надзвичайно сильним ударом по престижу карикатурної імперії. Іронічно, що ураження російського корабля відбулося на наступний день після випуску Укрпоштою марки, присвяченої відомому інциденту за участю ракетного крейсера, який стався 24 лютого 2022 року в районі острова Зміїний.
Щоб хоч якось компенсувати імджеві втрати від потоплення «Москви», наступної ночі росіяни завдали ракетного удару кількома ракетами «Калібр» по Жулянському машинобудівному заводі «Візар», на якому виготовлялися зенітні керовані ракети до комплексів С-300, частину ракет при цьому було збито на підльоті. Чи справді на заводі виготовляли окремі вузли ракети «Нептун» і наскільки критичними виявилися пошкодження промислового об’єкту, відкриті джерела не повідомляють.
Цього ж дня 119 років тому, 13 квітня 1904 року, було знищено інший російський корабель-флагман. При виході з бухти Порт-Артура, що в Жовтому морі, підірвався на японській міні і затонув з усім екіпажем (за винятком 1 матроса) флагман Тихооеканської ескадри броненосець «Петропавловськ». Разом з кораблем загинув також командувач ескадри віце-адмірал Степан Макаров.