Рада прийняла за основу проект закону “Про великий Державний Герб України”. Деталі

На позачерговому засіданні Верховної Ради України 24 серпня о 15.04 прийнято за основу проект закону №5712 “Про великий Державний Герб України”. Про це повідомляє офіційний сайт Верховної Ради України.

Під час голосування було присутні лише 285 депутатів. 257 з них проголосували “за”, 11 – “проти”, 4 – “утрималися”, і ще 13 присутніх не голосувало. За законопроект голосувала парламентська більшість – фракція “Слуга народу” і “Батьківщина”, а “проти” – переважно члени фракції “Голос”. Інші великі фракції – “ОПЗЖ” та “ЄС” на засіданні були формально відсутні майже в повному складі. Представники фракцій “Голос” та “ЄС” засудили законопроект, а Микола Княжицький від імені фракції “ЄС” висловив обурення тим, що на урочисте прийняття в Маріїнському Палаці не запрошено депутатів І скликання, які ухвалювали Акт Проголошення Незалежності у 1991 році.

Нагадаємо, проект Закону №5712 містить геральдичний опис великого Державного Герба України, навколо якого довгий час точиться громадська дискусія. Противники його прийняття наголошують, що надмірне захоплення символами відволікає від вирішення більш нагальних полтичних та економічних питань, критикують геральдичну та естетичну складову проекту. В той же час для прихильників аргументом є рядки зі статті 20 Конституції України: “Великий Державний Герб України встановлюється з урахуванням малого Державного Герба України та герба Війська Запорізького”.

Закон про великий герб в цілому “приймається не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України”.

(фото ТРК Рада)