Рада дозволила проходити військово-лікарські комісії у цивільних медзакладах

Військово-лікарняні комісії тепер можуть створюватись при державних та комунальних закладах охорони здоров’я.

За закон щодо зміни роботи військово-лікарських комісій (реєстраційний номер №9154) проголосувало 287 народних депутатів.

Відповідно до закону, військово-лікарську експертизу можуть тепер здійснювати не лише військово-лікарські комісії, але вона може здійснюватися і при при закладах охорони здоров’я Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, за потреби – інших органів або військових формувань сектору безпеки й оборони.

Крім того, передбачена можливість створення військово-лікарських комісій при державних та комунальних закладах охорони здоров’я.

Військово-лікарські комісії (ВЛК) займаються питанням щодо ступеня придатності до військової служби, надання відпустки військовим у зв’язку з хворобою, звільнення їх зі служби за станом здоров’я після отримання поранень.

Раніше військові могли пройти ВЛК лише у військових лікувальних закладах за територіальним принципом (також за місцем лікування, навчання, перебування у відрядженні, проведення відпустки).