“П’ять перемог над Росією”: відомий журналіст дав оцінку статті генерала Наєва

Днями агенція «Укрінформ» опублікувала велику статтю «З чого складається Перемога». Її автор — генерал-лейтенант, командувач Об’єднаного оперативного штабу ЗСУ Сергій Наєв — детально розповідає про те, як українським Силам Оборони вдалося зірвати російський бліцкриг, який мав на меті окупацію всієї України та знищення української державності.

Розповідь Наєва викликала жваву дискусію серед українських експертів. Так, наприклад, відомий український журналіст та публіцист Віталій Портников присвятив статті окреме відео, яке назвав «П’ять перемог генерала Наєва», одного з командувачів ЗСУ, від яких у перші дні війни залежала подальша доля України.

Портников зазначає, що ця публікація дає розуміння, як Збройним силам України вдалося протистояти російській агресії та зруйнувати плани Володимира Путіна, який був впевнений, що він дуже швидко підкорить українські землі та вщент зруйнує українську державність.

Збройним силам України вдалося зруйнувати плани Володимира Путіна

«Наєв говорить про п’ять важливих операцій, які можна назвати стратегічними перемогами й перевагами українських військових перед російським нападником», – відзначає Портников.

Перш за все, на думку журналіста, читач має усвідомити, що на початок великої війни українські підрозділи знаходилися на бойових позиціях та були готові зустріти ворога.

Ще один важливий момент, на який варто звернути увагу, це те, що Наєву вдалося створити умови, за яких українське військо було готове саме до конкретної дати нападу. Принаймні на тих позиціях, якими опікувався автор публікації.

Україна залишила за собою контроль над Чорним морем

Третій важливий момент, який відзначає Портников, це те, що Україна залишила за собою контроль над Чорним морем. На його думку, те, що росіянам не вдалося окупувати Одеську і Миколаївську області, дозволило перетворити бліцкриг на війну, яка виснажує росію та її збройні сили.

«Четверта важлива теза — це збереження найбільш боєздатної частини війська, яке мало великий досвід у протистоянні з росіянами. Це величезна заслуга українських військових», – наголошує Портников.

Не менш важливою, на думку журналіста, є й операція зі звільнення Харківщини. Портников впевнений, якби ця операція не мала успіху, Харківська область зазнала тих самих руйнувань, від яких зараз, на жаль, потерпають населені пункти Луганщини та Донеччини.