Путін запевняв Сі Дзіньпіна, що зможе воювати в Україні п’ять років

В березні в Москві Путін сказав лідеру Китаю Сі Цзіньпіну, що росія зможе воювати щонайменше п’ять років в Україні. Про це написало видання Nikkei Asia.

Очевидно, сказане Путіним було спробою узагальнити ситуацію, яка на той час була не сприятливою для росії. Він, очевидно, хотів запевнити Сі Дзіньпіна, що росія здатна ще на перемогу.

З іншого боку, це зауваження також було попередженням для Сі Дзіньпіна не змінювати свою проросійську позицію.

Незалежно від того, чи повірив Сі Цзіньпін, слова Путіна містять ключ до розуміння низки загадкових подій у російсько-китайських відносинах. Китай переглянув свою стратегію, частково ґрунтуючись на зауваженні Путіна про п’ять років.

Якщо війна між росією та Україною затягнеться, це суттєво вплине на плани та амбіції Сі під час його безпрецедентного третього терміну на посаді президента Китаю та генерального секретаря комуністичної партії. Це також може вплинути на велику мету Сі – об’єднання Тайваню з материковим Китаєм.

Враховуючи складну міжнародно-політичну ситуацію, Китаю необхідно було думати про те, як захистити власні інтереси незалежно від того, чим для росії можуть закінчитися події в Україні.

Тому менш ніж через два місяці після зустрічі Путіна і Сідзіньпіна з’явилася китайська “мирна місія” до Європи. Місія продемонструвала незначну зміну проросійської позиції Сі. Це відповідало часто повторюваним словам Сі про те, що зараз у світі відбуваються глибокі зміни, яких не бачили протягом століття.

Якби війна в Україні тривала п’ять років, Китай зазнав би більшого тиску з боку західних країн, ніж будь-коли, через широку військову співпрацю з росією.

І без того страждаюча економіка Китаю зазнає подальших ударів від заходів, запроваджених міжнародною коаліцією проти Китаю та росії. Це дало Пекіну ще один привід відправити цю миротворчу місію: йому потрібно було б підстрахуватися, щоб не розділити долю росії.

Китайська місія на чолі зі спеціальним представником Пекіна з питань Євразії Лі Хуеєм зустрілася в Києві з президентом України Володимиром Зеленським.

Звичайно, ця місія викликала у Путіна незадоволення, можливо, навіть роздратування. Дипломатичний крок суперечив бажанням російського лідера і показав, що Китай відкинув його зауваження про “п’ять років”.

Обман є тактикою, яка часто використовується в міжнародній політиці. І той факт, що Китай і росія діють надзвичайно втаємничено, не дає можливості зрозуміти їхні справжні наміри.

Нагадаємо, раніше “Військовий кур’єр” писав, що лідер Китаю вважає, що Пекін і Вашингтон долають свої розбіжності та працюють разом, щоб “відповісти на глобальні виклики”. Китай готовий просувати взаємовигідне співробітництво зі США на основі трьох принципів взаємної поваги, мирного співіснування і взаємовигідної співпраці.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.