Проти чернівецьких воєнкомів, які викрадали людину, розпочато кримінальне провадження (Документ)

Державне Бюро Розслідувань зареєструвало кримінальне провадження за фактом скандальної поведінки працівників одного з районних ТЦК та СП на Буковині. Про це йдеться у відповіді, яку отримав «Військовий Кур’єр» на свій запит.

Нагадаємо, минулого тижня наше видання опублікувало відео на якому люди у військовій формі силоміць заштовхують до машини чоловіка. Події відбувалися у селищі Глибока Чернівецької області.

У офіційній відповіді на наш запит, начальник Чернівецького обласного ТЦК та СП Ігор Сорокопуд визнав, що на відео його підлеглі – службовці одного з районних військкоматів. 

Пан Сорокопуд пояснив зухвалу поведінку своїх підлеглих тим, що чоловік, якого вони затримували, начебто їх ображав та був у стані алкогольного сп’яніння. Хоча, закон навіть у такому разі не дає права службовцям ТЦК права затримувати, а тим більше викрадати людину.

Відтак, Хмельницьке територіальне управління ДБР зареєструвало кримінальне провадження щодо дій чернівецьких воєнкомів за ч. 5 ст. 426-1 Кримінального Кодексу України (Перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень, вчинені в умовах воєнного стану). За цією статтею, службовцям ТЦК, які «відзначились» на відео загрожує позбавлення волі від 8 до 12 років.

Нагадаємо, «Військовому Кур’єру» також вдалося з’ясувати, що начальник Чернівецького обласного ТЦК та СП – полковник Ігор Сорокопуд задекларував численне майно (квартири, дорогі авто та готівку) походження яких він відмовився пояснити.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube