Просування росіян біля Авдіївки не надає їм стратегічної переваги – ISW

Збільшення активності росіян навколо Авдіївки на Донеччині навряд чи призведуть до ширших оперативних і стратегічних перемог. Такий висновок зробили експерти Інституту вивчення війни (ISW) проаналізувавши атаки окупантів на Авдіївку, які почались позавчора.

Локальні наступальні операції демонструють здатність російських військ засвоювати і застосовувати тактичні уроки ведення бойових дій в Україні. Вони почали наступ на Авдіївку після інтенсивної артилерійської підготовки поля бою вранці 10 жовтня.

Відеозаписи за два дні підтверджують, що російські війська просунулися на південний захід від Авдіївки в районі Сєверного та на північний захід від міста в районі Степового та Красногорівки.

Ці успіхи на тактичному рівні навряд чи призведуть до ширших оперативних успіхів. Здобутки окупантів навколо Авдіївки зосереджені на південний захід від міста. Російські війська не завершили оперативне оточення населеного пункту і, ймовірно, намагатимуться це зробити.

Авдіївка – добре укріплений і захищений український опорний пункт. Це ускладнить російським силам можливість впритул наблизитися або повністю захопити населений пункт.

До того ж, російські війська вже контролюють ділянки критично важливої траси Донецьк – Костянтинівка – Краматорськ – Слов’янськ та інші дороги, що проходять поблизу Авдіївки, тому гіпотетичне захоплення міста не відкриє нових шляхів для наступу на решту території Донецької області.

Нагадаємо, позавчора місто Авдіївка на Донеччині росіяни почали масовано обстрілювати. Про це повідомив керівник Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш. Обстріли вели з танків, ствольної артилерії та РСВЗ “Град”. У мережі з’явилось фото на якому видно дим над Авдіївкою, який здійнявся внаслідок ворожого обстрілу.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.