Президент Сербії наказав військам рухатись у бік Косова

На тлі заворушень у Косові президент Сербії Александар Вучич підписав наказ про приведення підрозділів сербських збройних сил до бойової готовності найвищого рівня.

Сербське видання “Novosti” повідомляє, що Вучич наказав військам терміново рухатися в напрямку адмінмежі з Косовом і Метохією.

Все через напружену ситуацію на півночі Косова, де проживають етнічні серби. Десятки косовських сербів у муніципалітетах Зубін-Поток, Лепосавич і Звечан намагались не допустити нових мерів-албанців, які склали присягу, до виконання своїх обов’язків.

Самі серби бойкотували останні муніципальні вибори у Косові та вважають їх результат нелегітимним.

Протестувальники збудували барикади, які не дозволяли новим мерам увійти до муніципальних будівель. Згодом косовська поліція почала розганяти сербських протестувальників за допомогою сльозогінного газу, на місці навіть було чути постріли та вибухи.

Заворушення у місті Звечан на півночі Косово

Місцеві ЗМІ кажуть, що після цього до лікарень у Косові звернулись близько десятка осіб, які постраждали через зіткнення між поліцією та протестувальниками.

Водночас поліція оголосила, що лише допомагає новообраним мерам реалізувати своє право працювати в офіційних муніципальних будівлях.