Представники ООН встановили важливі деталі загибелі українських полонених в Оленівці

Управління Верховного комісара ООН з прав людини опублікувало звіт щодо вибухів у ніч на 29 липня минулого року у Волноваській виправній колонії №120 біля селища Оленівка на Донеччині.

У ньому зазначено, що боєприпас, яким обстріляли окуповану Оленівську колонію з полоненими бійцями ЗСУ, рухався по траєкторії зі сходу на захід.

Відповідно, російські пропагандисти брехали, запевняючи, що уразили будівлю українські військові. В такому випадку, боєприпас летів би із заходу на схід.

У звіті зазначено, що відеозаписи та фотознімки зруйнованих казарм показали точку удару всередині західної стіни та дві можливі точки проникнення через дах.

До того ж, окупанти у своїх відео показували фрагментами боєприпасів, які приписували HIMARS. У звіті ООН зазначено, що ступінь пошкоджень стін, стелі, даху та вікон казарми, стан двоярусних ліжок усередині, розміри залишкового кратера та радіус ураження не характерні для ураження боєприпасами HIMARS.

Експерти переконані, що навіть одна ракета HIMARS, спричинила б більше пошкодження та руйнування в колонії у селищі Оленівка. Крім того, свідки розповіли Управлінню Верховного комісара ООН з прав людини, що чули не один вибух, а багато.

Управління Верховного комісара ООН з прав людини також додало, що держава, яка тримає в полоні, несе відповідальність за безпеку військовополонених. У разі їх смерті чи поранення зобов’язана провести розслідування, встановити і покарати винних осіб.

Нагадаємо, наприкінці серпня до України із тимчасово окупованих територій повернули тіла 84 загиблих бійців. Після ідентифікації, тіла полеглих передадуть їхнім рідним для поховання. Поверенення тіл відбулося саме у День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.