Старі повнопривідні автомобілі з Британії передаватимуть Україні

Мер Лондона Садік Хан заявив, що підтримує схему, що дозволить відправляти в Україну повнопривідні автомобілі, які в іншому випадку були б списані за програмою утилізації ULEZ. Про це повідомляє The Telegraph.

Раніше міський голова Лондона не підтримував передачу Україні автомобілів, які не відповідали екологічним вимогам. За його словами, це не принесло б користі лондонцям в екологічному, економічному та соціальному плані. Але після кампанії у ЗМІ та численних закликів Хан змінив свою думку.

Міністра транспорту Марка Гарпера закликали надати “можливість лондонцям та іншим громадянам по всій країні пожертвувати Україні придатні для використання автомобілі через схему утилізації”. У листі до Гарпера, який мер Лондона написав разом з Беном Воллесом, йдеться, що передача авто Україні буде можливою, якщо змінити відповідні національні правила.

Під дію програми ULEZ підпадають, як правило, повнопривідні авто й пікапи. Відповідно до неї мешканці Лондона можуть отримати до 2,000 фунтів стерлінгів в обмін на утилізацію автомобіля з підвищеним рівнем викидів.

“Ми сподіваємося, що ви співпрацюватимете з нами, щоб дати можливість лондонцям та іншим жителям країни отримати гроші за те, що вони приберуть забруднюючі транспортні засоби з вулиць наших міст. Надаючи при цьому життєво важливу підтримку народу України”, – написали Хан та Воллес.

Раніше експрем’єр Борис Джонсон, який був попередником Хана на посаді мера Лондона, назвав відмову передавати авто Україні “дріб’язковою і смішною”.

Раніше “Військовий кур’єр” повідомляв, що Британія готова взяти на себе безпекові зобов’язання перед Україною на наступні 10 років.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.