Військовий фонд ЄС для України готовий до підписання, з гнучкістю закупівлі зброї за межами ЄС - EURACTIV

Посли ЄС затвердили 5,5 мільярдів доларів для України на оборону

Посли ЄС схвалили виділення 5,5 мільярдів доларів на оборонний фонд для України у 2024 році. Російські антикремлівські бойовики закликали громадян Росії біля українського кордону евакуюватися Російський нафтопереробний завод частково зупинився після атаки безпілотників ЗМІ: українські безпілотники атакували 3 нафтопереробні заводи в Росії, аеродром у Воронезькій області 49 поранених, 5 загиблих у російській атаці на Кривий Ріг. Посли ЄС домовилися про поповнення 5 мільярдів євро (5,5 мільярда доларів) для Європейського фонду миру (EPF) на підтримку оборонних потреб України у 2024 році, Бельгійське головування в Раді ЄС сказав 13 березня.
EPF був ключовим інструментом для підтримки обороноздатності України з 2022 року, але його значною мірою вичерпано, оскільки країни-члени не дійшли згоди щодо найкращого способу його поповнення та отримання додаткових коштів для України.
“(Європейський Союз) як і раніше налаштований надавати тривалу підтримку (Україні) & забезпечити, щоб країна отримала військову техніку, необхідну для захисту.