Польща купує літаки-розвідники, які дозволять стежити за РФ

На тлі російських погроз “вагнерівцями” Польща купує два літаки далекого радіолокаційного виявлення Saab 340B AEW-300.

На офіційному сайті компанії зазначається, що загальна вартість угоди — близько 58 мільйонів доларів. Літаки будуть передані Варшаві протягом наступних двох років.

Слід зауважити, що таких літаків більше не виробляють, тож Польща отримає літаки, котрі раніше належали повітряним силам ОАЕ.

Попри те, що Saab 340B AEW є вживаними літаками, вони все ще залишаються сучасними системами, оскільки ОАЕ їх замовили лише в 2009 році.

Літаки оснащені радаром PS-890 Erieye з активною фазованою решіткою. Він забезпечує охоплення 300 градусів і має інструментальну дальність 450 км і робочу дальність виявлення 350 км за умови застосування у сильних радіолокаційних перешкодах і на низьких висотах цілей.

Радар здатний ідентифікувати ворожі та дружні об’єкти. Також радіолокаційний комплекс також має режим спостереження за морем, що дозволяє проводити за необхідності морське патрулювання.

Два літаки ДРЛВ зможуть почергово патрулювати повітряний простір країни, а також акваторію Балтійського моря вихід до якого має росія. Вони зможуть виявляти повітряні судна, крилаті ракети та надводні об’єкти у морі.

Також Saab 340B AEW-300, пролітаючи країнами Балтії, зможуть забезпечити контроль за повітряним простором далеко вглиб території росії.

Нагадаємо, що “вагнерівці” активно розбудовують військовий табір у Білорусі, неподалік від польського кордону. Водночас білоруський диктатор Лукашенко на зустрічі з Путіним заявив, що бойовики хочуть на “екскурсію” до Польщі.

Ймовірно, так Кремль таким чином хоче залякати Варшаву, яка активно допомагає Україні озброєнням.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegramYouTube та Instagram.