Полковника Нацгвардії судитимуть за розкрадання лісу на Прикарпатті (Фото)

Державне Бюро розслідувань передало до суду справу щодо командира військової частини на Івано-Франківщині, який організував незаконну вирубку лісу на території заказника. У ДБР повідомили, що «у лютому-серпні 2022 року, командир військової частини організував незаконну вирубку майже сотні дерев у заказнику, а вирубану деревину, яка мала йти на спорудження бліндажів, було продано».

Як встановив «Військовий Кур’єр», обвинуваченим виявився командир військової частини 3072 Західного територіального управління Національної Гвардії України, полковник Андрій Махобей. Як йдеться у матеріалах справи в Єдиному реєстрі судових рішень, половник Махобей наказав командиру роти та трьом солдатам забезпечити заготівлю дрів у заказнику «Чорний ліс», що розташований у Калуському районі Івано-Франківщини, поблизу села Старий Лисець.

Полковник Махобей (ліворуч) разом з командувачем Нацгвардії генерал-полковником Баланом (вересень 2021 р.)

При цьому, як встановило Бюро розслідувань, жодних дозволів на вирубку дерев, військовослужбовці не мали і командир військової частини про це знав. Більше того, за даними слідства, вирубану без дозволу деревину було направлено не на спорудження бліндажів. А відвезено на місцеву приватну пилораму, про що свідчать матеріали негласного спостереження за транспортом військової частини. На місці вирубки слідчі знайшли біля «ста пнів» від зрізаної деревини. Таким чином, на думку Бюро, діями командира військової частини та його підлеглих, державі було завдано збитків на суму у майже 4,5 мільйони гривень.

Полковник Махобей на попередньому судовому слуханні по обранню йому запобіжного заходу, визнав свою провину за незаконну вирубку деревини. Втім, на свій захист заявив, що дав наказ рубати дерева для службових потреб частини, зокрема, для будівництва та опалення. У самій військовій частині та у Західному територіальному управлінні НГУ підтвердили, що полковника Махобея допитували у справі про розкрадання деревини, але відмовились коментувати саму історію.

На додачу, варто зазначити, що полковник Андрій Махобей виявився небідною людиною. За даними ДБР, для відшкодування збитків суд заарештував його майно: 2 земельні ділянки вартістю понад 3 мільйони гривень. Сам полковник Махобей виявився недоступним для коментарів по цій справі.