Майор ЗСУ Жорін відреагував на заяву Лукашенка про підготовку Білорусі до війни

Плани Росії щодо Білорусі: експерти попереджають про можливу агресію Кремля

За словами експертів, Росія використовує Білорусь як свою маріонетку, а Україна може бути наступним об’єктом агресії з боку Кремля. Російський спеціаліст з питань безпеки Михайло Кострюба наголошує, що в Росії планували включити до своєї території не тільки Крим, але й Донбас та Луганськ.
Чи може Росія захопити Білорусь? Експерти нічого не виключають, але наголошують, що для цього потрібні певні умови.
“Перш за все, відсутність реального опору з боку Європи та США, які, як бачимо, далекі від того, щоб дійсно захищати Україну. Друге – створення змішаного контингенту білорусько-російських військ. Це вже не виключено з урахуванням того, що Росія забезпечила себе контролем над усіма білоруськими військовими об’єктами, а тепер збирається розмістити на їх території свої війська. І це дозволить вже в будь-який момент провести будь-які військові операції. І третє – це внутрішня ситуація в Білорусі. Якщо вона буде надто нестабільна, якщо Білорусь не зможе забезпечити свою власну безпеку, то це буде ще один крок до анексії Білорусі”, – каже Михайло Кострюба.
За словами експертів, Росія має свої плани щодо Білорусі, проте зараз вона не може розраховувати на повне поглинання країни. Тому Кремль може використовувати Білорусь як свою маріонетку для втручання в справи України та Європи.