Підготовка до великої війни: Китай скуповує золото

Протягом останніх п’яти місяців Китай посилено нарощує власні запаси золота, паралельно відмовляючись від американських цінних паперів.

З листопада 2022 року по березень 2023 року Китай придбав 138 тонн золота. Тоді як з вересня 2019 року по жовтень 2022 року Пекін подібних операцій не проводив. Його запаси золота залишалися незмінними. Для розуміння масштабу закупівлі: 138 тонн золота – це більше, ніж запаси таких багатих країн як Швеція, Сінгапур, Південна Корея.

Наразі обсяги золотого запасу Китаю сягають трохи більше 2078 тонн. За цим показником Китай займає шосту позицію у світі і поступово наближається до росії, яка є п’ятою.

Також варто зауважити, що паралельно Китай поступово продає казначейські облігації США. За рік Пекін знизив їхній обсяг на 20% – з $1,054 трлн до $859,4 млрд. Тобто, зменшення практично дорівнює всьому обсягу ВВП України за 2021 рік.

Імовірно, що Китай у такий спосіб намагається мінімізувати втрати від майбутніх санкцій США та виключення з доларової системи в разі нападу на Тайвань.

Нагадаємо, раніше Китай змінив порядок призову на військову службу.