ФОТО: ФБ АДВОКАТА РОСТИСЛАВА КРАВЦЯ

“Першим привітав п’ятий президент, сподіваюсь, що і шостий це зробить” – Ростислав Кравець про вихід Павловського на волю

П’ятого листопада генерал-лейтенанта Ігоря Павловського випустили зі слідчого ізолятору. Про це повідомив адвокат підсудного Ростислав Кравець у своєму телеграм-каналі. 

“Тільки що стало відомо, що генерал-лейтенанта Павловського немає в СІЗО. Мабуть, все-таки вирішили доставити до Шевченківського суду Києва за скаргою сторони захисту на вигадану і нічим не підтверджену підозру”, – написав Кравець. 

Нагадаємо, що у липні 2021 року Державне Бюро Розслідувань повідомило про підозру генералу Ігорю Павловському та керівникам заводу “Кузня на Рибальському”, бо ті начебто зговорилися, аби постачати українській армії військову техніку низької якості. 

Крім того, Державне бюро розслідувань повідомило, що було здійснено закупівлю для потреб ЗСУ санітарних автомобілів виробництва “Богдан Моторс”, які не відповідають встановленим вимогам і не можуть використовуватися у Збройних силах.

Тоді Павловському оголосили заставу у сумі майже пів мільярда гривень, що стало найбільшою цифрою в історії незалежної України.  Згодом через два місяці постійних судів та суперечок адвокатів з прокурорами, перші домоглися свого і заставу зменшили до 18 мільйонів гривень. Проте це були також надто великі гроші для бойового генерала, який за роки держслужби не отримав житла та не нажив майна. 

Минулого тижня активісти громадської організації “Справа громад” оголосили про збір коштів, аби сплатити заставу, для Ігоря Павловського. Допомогти також залучилася “Європейська Солідарність” на чолі з Петром Порошенком. 

“Звичайно, ми не могли залишитися осторонь. Я дуже зрадів, коли “Справа громад” як громадська організація, “Брати по зброї” як ветеранська організація, “Європейська солідарність” і наша фракція як політична організація – не залишилися байдужими всі. Декілька днів тому Олександр Валентинович підходить до мене і каже: “Я хочу, щоб ви знали, я перерахував 100 тисяч на генерала Павловського. Майже 6300 українців хто скільки міг –  як у біблійній притчі вдовиця, яка дає лепту, найдрібнішу монету, але вартує вона більше, ніж гори золота”, – сказав Порошенко для журналістів пресслужби “ЄС”.

Збір коштів для генерала завершився четвертого листопада — трохи більше за два мільйони гривень зібрали небайдужі громадяни, а це майже 16 мільйонів вніс Фонд сім’ї Петра Порошенка. 

Зустрічати Павловського на волі під Лук’янівське СІЗО прийшов сам п’ятий президент, керівник штабу партії Олександр Турчинов, нардепи Ірина Геращенко та Ростислав Павленко, активісти “Справи громад” та дружина підсудного генерала, яка всесильно підтримувала чоловіка й переживала за його здоров’я. 

Журналісти “Військового кур’єру України” зв’язалися з адвокатом Ігоря Павловського та він розповів про стан здоров’я підсудного та його емоції після виходу зі слідчого ізолятору:

“Я сьогодні ще не турбував Павловського, але коли він вийшов то мав настрій боротися далі, боротися за армію та щоб відновити довіру в суспільстві та спростувати оці ганебні висловлювання ДБР та НАБУ стосовно того, що в армії закуповується неякісна техніка і щось там крадеться. 

ДБР вже напевно в паніці, адже на днях вони опублікували повідомлення, що передадуть справу до суду, хоча раніше вони повідомляли, що передадуть справу першого листопада, а сьогодні вже шосте чисто. Справа до суду ще не передана і більше того вони думають продовжувати слідство. 

Тим більше вони кажуть про те, що була закуплена неякісна техніка, а на випробуваннях, які проходили в жовтні, було видно, що вони навіть не вміють нею користуватися — там прямо на відео видно, що вони трохи не втопили кораблі прямо в порту. 

Особисто я сприймаю це як намагання іноземних країн повністю знищити українське ВПК, аби ми закуповували їхні списані кораблі. Їх же потрібно кудись дівати. Весь світ уже сміється, що в Україні гумовий флот. 

Сам пан Павловський повний сил, але, звичайно, його стан здоров’я підірваний. Найближчим часом його будуть максимально відновлювати, адже в СІЗО до нього навмисно не допускали лікарів скільки б він не просив. Тим паче, що друзі Павловського та активісти оплачували йому камеру з, наскільки це можливо, кращими умовами. З приводу цього ми вже подали відповідну скаргу в ЄСПЛ і я сподіваюсь, що найближчим часом почнеться комунікація з ними.  

Після виходу першим, хто його привітав, був п’ятий президент України. Я сподіваюсь, що до понеділка і шостий знайде в собі сили, аби це зробити. 

Я думаю, що найближчим часом справу передадуть до суду й вона буде розвиватися в правомірному полі — прокурори будуть приходити на засідання.  І ми доведемо неспроможність їх висновків і так званої висунутої підозри. 

Дружина дуже хвилювалася за генерала Павловського, адже його не одразу випустили після того, як гроші були внесені на депозит суду. Це сталося з різницею в три чи чотири години. Звичайно, почуттів було дуже багато”, – розповів Ростислав Кравець.