Soldiers of a ranger unit of the German armed forces Bundeswehr explore an area during the informative educational practice "Land Operation Exercise 2017" at the military training area in Munster, northern Germany, on October 13, 2017. / AFP PHOTO / PATRIK STOLLARZ (Photo credit should read PATRIK STOLLARZ/AFP/Getty Images)

Німеччина відхилила запит України на постачання зброї

Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас сказав, що Німеччина відхилила запит України у постачанні військової зброї у зв’язку з напруженням на сході країни. Маас пояснив: “Я переконаний, що конфлікт може бути вирішений лише за допомогою політичних засобів. Наш ключовий принцип не змінний – постачання зброї не вирішить його”.

Втім Маас акцентував на тому, що Німеччина визнає право України захищати свою територію: “Ми не ставимо під питання право України до захисту своєї території”. До того ж він сказав, що Німеччина була найбільшим двостороннім донором України у 2014 році.

Німецький представник уряду Штеффен Зайберт поділяє його погляди: “Ми не дамо дозвіл постачати зброю Україні”.

Нещодавно президент Володимир Зеленський повідомив, що він хотів би, щоб Німеччина постачала зброю в Україну для посилення захисних сил. Зеленський пояснив, що Україна зацікавлена у постачанні патрульних човнів, радіокомунікаційних систем і бронетранспортерах. Він також вказав, що Німеччина має чудові кораблі і потужні автомати. Зеленський вважає, що Німеччині варто переглянути свій принцип не постачати військову зброю у зони конфлікту, особливо коли життя людей знаходиться під загрозою. Президент підкреслив, що Німеччина не забезпечила нас військовою допомогою, хоча могла б.