Німеччина отримає найновіші танки Leopard 2A8

Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус повідомив про угоду на закупівлю останньої модифікації танків Leopard 2 у компанії Rheinmetall.

Йдеться про 18 танків Leopard 2A8, що мають замінити техніку, яку передає Берлін Києву. Відомо, що новий танк буде вдосконаленням тих машин, які розроблялися на замовлення Угорщини – Leopard 2A7+. Від базового 2А7 відрізняється більшої кількістю броні на задній та бокових частинах корпусу, вдосконаленими датчиками спостереженням за полем бою, дистанційним керуванням кулемету, більш потужною силовою установкою. У свою чергу повідомляється, що Leopard 2A8 буде оснащено ізраїльською системою активного захисту Trophy.

Очікується, що постачання танку до Бундесверу розпочнеться не раніше 2025 року. Однак його замовлення може вважатися лише проміжним етапом для переоснащення танкових підрозділів Німеччини. Відомо, що побажання військових щодо нового танку є більш амбітними. Навіть існує концептуальна назва майбутньої машини, яка б їм відповідала – Leopard 2AX. Однак розробка такого танку потребує декілька років та значних капіталовкладень. Тому замовлення Leopard 2A8 є скоріше політичним рішенням.

Нагадаємо, що Україна розраховує на 100 одиниць танків Leopard 2 різних модифікацій.