H225M Caracal Повітряних Сил Сінгапуру
H225M Caracal Повітряних Сил Сінгапуру

Нідерланди закуплять гелікоптери Caracal

Міністр оборони Нідерландів Крістоф ван дер Маат повідомив, що країна закупить 14 одиниць гелікоптерів H225M Caracal.

Чиновник уточнив, що їхнє постачання відбудеться в 2028 році. Вони мають замінити застарілі гелікоптери H215M Cougar, які перебувають на озброєнні Нідерландів вже понад 30 років. Однак останні наразі проходять модернізацію з метою підвищенням спроможностей щодо експлуатації до 2030 року.

Відповідно до задумів уряду, H225M Caracal мають сприяти перетворенню Командування вертолітної оборони в Сили Спеціальних Операцій. Окрім самих гелікоптерів Нідерланди отримають і засоби для проведення підготовки майбутніх екіпажів. Гелікоптери будуть розміщуватися на військовій базі Гільце-Рієн.

H225M Caracal – багатоцільовий гелікоптер виробництва франко-німецької компанії Airbus Helicopters. Стара назва машини – Eurocopter EC725 Caracal. На озброєнні Франції з 2005 року. Також використовується Бразилією, Угорщиною, Індонезією, ОАЕ, Таїландом. Екіпаж гелікоптера складають дві особи. Може перевозити до 28 осіб. Оснащений двома турбовальними двигунами Turboméca Makila 2A1 (по 2382 к.с. кожен). Максимальна допустима швидкість – 324 км/год. Бойовий радіус дії – 463 км. Може мати на озброєнні кулемети, протикорабельні та керовані авіаційні ракети, авіаційні торпеди.

Нагадаємо, що на початку травня Хорватія передала Україні багатоцільові гелікоптери Мі-8.