Небо стане безпечнішим: Україна отримає від Німеччини ще 4 системи ППО IRIS-T

Німеччина вже готує новий пакет військової допомоги для України, в який входитиме чотири новітні системи протиповітряної оборони IRIS-T.

Речниця Міністерства оборони ФРН Надін Крюгерз наголосила, що наразі вже триває виробництво цих найновітніших систем ППО IRIS-T. У Міноборони ФРН зазначили, що черговий пакет військової підтримки України вартістю понад 2,7 мільярда євро включає, зокрема: 18 колісних гаубиць, артилерійські боєприпаси, керовані ракети для систем ППО, 4 IRIS-T SLM, пускові пристрої IRIS-T SLS, інфрачервоні системи візуалізації, 30 танків Leopard 1A5 і 20 БМП Marder, понад 100 бойових броньованих машин, понад 200 безпілотників-розвідників тощо.

IRIS-T – зенітний ракетний комплекс (ЗРК) середнього радіуса дії, призначений для знищення крилатих та балістичних ракет, а також літаків, гелікоптерів та БПЛА.

Система ППО керується двома операторами, сама ж пускова установка не потребує участі людей, вона автономна і забезпечена радіо та електрогенераторами. Оператори можуть віддалено керувати установкою на відстані до 20 км.

Комплекс може одночасно атакувати декілька цілей за будь-якої погоди завдяки радіолокаційній станції (РЛС) з 360-градусним оглядом. Дальність дії ракет IRIS-T – до 40 км, а висота – до 20 км. Також ракети IRIS-T здатні відрізняти цілі від теплових пасток.

Нагадаємо, що раніше Україна вже отримала від Німеччини два комплекси IRIS-T.