“Диктант перемоги”

Навички радіаційного, хімічного та біологічного захисту не порятували слухачів та викладачів російської військової академії від «диктанту Перемоги»

Диктант перемоги, що наполегливо поширюється серед мешканців РФ, не оминув і Військову академію РХБ захисту імені С.Тимошенка.

Писати під диктовку разом з курсантами змушені були депутати Костромської обласної думи. За офіційними повідомленнями російських ЗМІ, учасники “міжнародного історичного диктанту на тему подій Великої Вітчизняної війни” мали писати контроль з метою “поглиблення знань в історії про події Великої Вітчизняної війни”, “продемонстрували високі знання історичних подій періоду Великої Вітчизняної війни”, по завершенню акції висловили зацікавленість “у глибшому вивченні подій Великої Вітчизняної війни”. Після чого всі отримали сертифікати.

Диктантом перемоги (Dictation of Victory) у РФ називають короткий онлайн-квіз з базового набору знань радянського громадянина, значна частина питань якого присвячена радше не історії війни, а радянському кінематографу, поезії та пісенній творчості. Квіз отримав усебічну державну підтримку. Англомовний переклад питань має стилістичні та лексичні вади, а серед країн-учасниць диктанту офіційно, від імені держави, вказані “ДНР” та “ЛНР”. На фото – фрагмент одного з питань диктанту.