На складах ЗСУ запускають автоматизовану систему управління ресурсами

В Збройних силах України запустили в пілотне користування автоматизовану систему управління оборонними ресурсами на базі System Analysis Program Development (SAP). Це провідна система у світі у сфері логістики.

Завдяки їй планується пришвидшити опрацювання заявок на постачання від бригад з кількох тижнів до 2-3 днів. Доступ до системи для замовлень і моніторингу залишків мають як військові частини так і оперативні командування, склади зберігання, командування сил логістики, повідомили у міноборони.

Автоматизацію почали з обліку речового майна, запчастин і техніки. Повністю оновили процеси та обладнання декількох складів забезпечення. Базові операції на цих складах проводять за допомогою сканерів, терміналів збору даних та інших інструментів системи управління на базі SAP. Для цього адаптували та навчили працівники складів.

Результатом повсюдного запровадження системи має стати повноцінна відмова від паперового документообігу в логістичних операціях.

Користувачі програми не мають доступу до інформації, яка стосується інших військовослужбовців та підрозділів. Застосовується принцип need to know, коли доступ є тільки до тієї інформації, що потрібна користувачу для виконання його задачі.

Продукти SAP в оборонному секторі використовують 44 країни, зокрема 28 з 31 країн-членів НАТО. Найбільшими користувачами є партнери України – США, Німеччина, Нідерланди, Канада, Польща, Австралія.

Нагадаємо, відтепер купити цивільні БпЛА можна буде за спрощеною процедурою. Про це повідомило на своєму сайті оборонне відомство України. “Міністерство оборони України підготувало постанову, яка дозволить державному замовнику купувати безпілотники цивільного призначення (Дрони DJI та Autel, FPV-коптери) без жодних додаткових регуляцій”, – йдеться у повідомленні. Військові частини та Міноборони нарешті зможуть купувати “цивільні БпЛА”, які класифікуються як дрони тактичного рівня.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.