Цієї ночі росіяни вкотре атакували низку українських міст ракетами. Найбільших руйнувань зазнало Дніпро, де внаслідок ракетної атаки ворога вночі було пошкоджено промислові споруди, автозаправну станцію та кілька приватних будинків.
![](https://mil.co.ua/wp-content/uploads/2023/05/img_2164.jpg)
![](https://mil.co.ua/wp-content/uploads/2023/05/img_2165.jpg)
А трохи більше години тому, росіяни завдали повторного ракетного удару по Дніпру, поціливши у міську неврологічну лікарню. Наразі відомо, що 1 людина загинула та 15 поранено, двоє з потерпілих діти. На місці продовжують працювати рятувальники та поліція. Медіа публікують перші відео з місця події.
Крім Дніпра, кілька російських ракет також атакували Київ та Київську область. Зокрема, близько 4 ранку одну з російських ракет сили ППО ЗСУ збили над Києвом в районі Сирця. Іншу ракету було збито на Київщині. Її залишки були знайдені поблизу села Петрушки, Бучанського району:
![](https://mil.co.ua/wp-content/uploads/2023/05/img_2168-1024x625.jpg)
![](https://mil.co.ua/wp-content/uploads/2023/05/img_2166-711x1024.jpg)
![](https://mil.co.ua/wp-content/uploads/2023/05/img_2167-1024x973.jpg)
Як повідомили «Військовому Кур’єру» експерти у сфері протиповітряної оборони, ці фрагменти належать російській ракеті Х-55. Саме цей екземпляр ракети виготовлений ще в радянські часи – у 1990-му році.
Всього за даними командування Повітряних Сил ЗСУ цієї ночі було знищено 10 крилатих ракет Х-55 та Х-101, які цієї ночі росіяни випустили по Україні.
Детальніше про радянську/російську ракету Х-55 ви можете прочитати на нашому сайті.