На Буковині за неявку до ТЦК та СП у розшук оголосили понад 5 тисяч чоловіків

На Буковині за неявку до ТЦК та СП у розшук оголосили понад 5 тисяч чоловіків

Міністерство оборони України розробило програмні засоби для збору, обробки та зберігання даних про військовозобов’язаних. Про це повідомили в прес-службі Міністерства, передає УНН.

Деталі
Зокрема, ведеться реєстрація інформації про військовозобов’язаних, а також про тих, хто готовий до проходження військової служби. Інформація про військовозобов’язаних буде використовуватися для виконання заходів щодо підготовки та проведення мобілізації в разі загрози національній безпеці.

Також Міноборони нагадує, що під час проведення мобілізаційних заходів, громадяни України повинні дотримуватися законодавства та своїх конституційних обов’язків щодо захисту Вітчизни.

Варто відзначити, що електронний реєстр “Оберіг” був запроваджений Міноборони в 2015 році. З того часу, за словами міністерства, були значні зрушення в роботі з електронним реєстром, але все ще існують проблеми щодо неповної інформації про деяких військовозобов’язаних.

Нагадаємо, що у березні 2014 року Верховна Рада України ухвалила Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про загальний військовий обов’язок та військову службу”, яким було передбачено проведення мобілізації в Україні у разі загрози національній безпеці або державному суверенітету.

У Чернівецькій області за неявку до територіального центру комплектування та соцпідтримки у розшук оголосили понад 5 тисяч військовозобов’язаних. За даними начальниці служби зв’язків з громадськістю Чернівецького ОТЦК та СП майор Тетяни Гайдащук, мова йде про тих, кому було оповіщення представниками ТЦК та СП, роботодавцями чи іншими уповноваженими особами. Зазначається, що майже 30 тисяч військовозобов’язаних, які здійснюють оповіщення, переведені до ТЦК та СП з бойових частин.

У ТЦК вкотре закликали громадян з повагою ставитися до військовослужбовців та розумінням того, що захист Вітчизни є конституційним обов’язком. Міністерство оборони України відзначило, що електронний реєстр “Оберіг” заробив у 2015 році та досі не відповідає повністю потребам існуючої системи мобілізаційних заходів, але зазначило про великі зрушення в роботі з ним. За даними Міноборони, все ще існують проблеми щодо неповної інформації про деяких військовозобов’язаних. Нагадаємо, що у березні 2014 року Верховна Рада України ухвалила Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про загальний військовий обов’язок та військову службу”, яким було передбачено проведення мобілізації в Україні у разі загрози національній безпеці або державному суверенітету.