На Банковій раптово почали діяти стратегії економічної безпеки та комунікації з НАТО

11 серпня 2021 року було підписано президентські укази, якими вводяться в дію два документи – “Стратегія економічної безпеки України на період до 2025 року” і “Стратегія комунікації з питань євроатлантичної інтеграції України на період до 2025 року”. Укази опубліковано того ж дня “офіційним інтернет-представництвом президента України”.

Обидві стратегії пішли на підпис президента згідно з рішенням РНБО. У першій з них в загальних положеннях вказано, що “руйнування економіки України є свідомою і цілеспрямованою дією Російської Федерації”. Загрозою зовнішньоекономічній безпеці названа висока частка торгівлі з РФ. Також висловлена вимога “якнайшвидшого перегляду положень Угоди про асоціацію між Україною [та ЄС]”.

Стратегія комунікації з питань євроатлантичної інтеграції називає проблемою “відсутність у значної частини громадян України, посадових осіб державних органів, установ та організацій всебічного та глибокого розуміння змісту та практичної цінності стратегічного курсу євроатлантичної інтеграції України”.

Метою стратегії названо “підвищення рівня поінформованості та розуміння… змісту і практичної цінності змін в Україні, пов’язаних [з курсом на інтеграцію з НАТО]”. Виконання стратегії, розробка заходів щодо її реалізації у тримісячний термін покладається на Кабмін.

Обидві стратегії додані до указів за підписами керівника ОПУ Андрія Єрмака. Номери указів були зарезервовані зі вчорашнього дня і були оприлюднені вже після того, як на офіційному сайті з’явилося кілька указів з наступними за порядком реєстраційними номерами.

(фото Aspi News)