МЗС Азербайджану надало Google назви звільнених територій


Азербайджан надіслав керівництву Google листа з офіційними назвами топонімів Карабахського регіону Азербайджану. Про це повідомила начальник управління пресслужби МЗС Азербайджану Лейла Абдуллаєва.

Це питання було порушено у зв’язку із зазначенням у додатку Google maps назв звільнених територій Азербайджану вірменською мовою поряд з відображенням їх азербайджанською. Відповідно до резолюцій, прийнятих у рамках конференцій ООН зі стандартизації географічних назв, внесення змін до стандартизованих географічних назв уповноваженим державним органом будь-якої країни є неприпустимим, і такі зміни не можуть бути визнані ООН.

У травні цього року на щорічній сесії Групи експертів Організації Об’єднаних Націй з географічних назв був представлений національний звіт, підготовлений спільно з Міністерством екології та природних ресурсів Азербайджанської Республіки, що містить список з 4589 офіційно стандартизованих та затверджених назв населених пунктів російською мовами, а також назви 125 географічних об’єктів, розташованих на територіях, вірмено-азербайджанського конфлікту.