Молдова пообіцяла арештувати Путіна у разі його приїзду

В разі прибуття кремлівського диктатора Владіміра Путіна до Молдови, його заарештують. Про це заявила президент республіки Майя Санду в інтерв’ю Euronews Romania.

На запитання журналіста, чи заарештують Путіна, Санду відповіла: «Так. Республіка Молдова підписала угоду про кримінальний суд і поважатиме рішення суду».

Молдова ратифікувала Римський статут, на основі якого організовано МКС, у 2010 році та визнала юрисдикцію Міжнародного кримінального суду. Документ підписали 137 країн, а ратифікували 123. Проте, сама росія не визнає його юрисдикцію.

Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр Молдови Дорін Речан заявив, що російського президента внесли до непублічного чорного списку осіб, яким заборонено в’їзд до республіки. «Володимир Путін також включений до нього», – наголосив молдовський прем’єр.

17 березня 2023 року МКС видав ордер на арешт Путіна та уповноваженого з прав дитини за президента рф Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації українських дітей на підконтрольні росії території, що кваліфікується як воєнний злочин. Влада кількох країн публічно зобов’язалася заарештувати Путіна за ордером МКС, у тому числі ПАР, Німеччина та Австрія.

Після заяви президента Молдови у росії їй почали погрожувати кримінальною справою та оголошенням у міжнародний розшук.

«Слідчий комітет рф має всі підстави порушити стосовно Санду кримінальну справу за фактом висловленої загрози арешту президента росії і оголосити її в міжнародний розшук. Розмріялася, щоб глава великої росії приїхав до її країни, економіка та благополуччя якої повністю залежать від Москви!», — написав російський сенатор Володимир Джабаров у своєму Телеграм-каналі.