Міноборони замовить українські танки, які раніше масово продавали до Таїланду (Фото)

Міністр оборони України Олексій Резніков сьогодні заявив, що його відомство замовить для ЗСУ танки «Оплот» українського виробництва. Про це він повідомив під час відвідин полігону на Харківщині, де міністру продемонстрували можливості «Оплоту»:

«Я переконаний, що в танковій коаліції у перших рядах повинен бути саме український танк, як-от БМ «Оплот». Я люблю кухню і музику різних народів світу, але в промисловості я залишаюся промисловим українопротекціоністом. Саме тому ухвалено рішення, що МОУ замовить у «Укроборонпрому» для українського війська «Оплоти», — сказав Резніков.

За наявною у «Військового Кур’єра» інформацією, станом на сьогодні на озброєнні ЗСУ перебуває лише один танк «Оплот». Він воює у складі 3 окремої танкової Залізної бригади. При цьому, десятки «Оплотів» Україною було продано Таїланду протягом 2016-2018 років. Згідно з даними міжнародного довідника Military Balance, сьогодні на озброєнні тайської армії перебуває 49 танків Т-84 «Оплот».

БМ «Оплот» – сучасний основний бойовий танк, розроблений Харківським КБ машинобудування. Є найновішим представником серії танків Т-84. Оснащений 125 мм гарматою, сучасною електронною системою ведення вогню та тепловізійними приладами.

“Оплот” 3-ї окремої танкової Залізної бригади

Крім основних типів снарядів (бронебійних, уламково-фугасних та кумулятивних) може також використовувати керовані снаряди системи «Кобмат» з лазерним прицілюванням. Має вдосконалену динамічну броню «Дуплет» та активний захист «Варта». Вартість одного танку станом на 2020 рік: 150 мільйонів гривень.