Девід Кемерон відповів на питання про висвітлення НАТО в Україні

Міністр закордонних справ Британії Девід Кемерон відповів на питання про НАТО в Україні

– Якщо ми отримаємо гроші з Конгресу США (для України), якщо постачимо Україні зброю, якої їй потрібно, якщо покажемо (Володимиру) Путіну, що він не може нас дочекатися і що Україна буде боротися і поверне більше своїх територій; якщо ми зробимо все це, то кожен, хто переможе у листопаді… все більше країн НАТО виділятимуть 2% ВВП на оборону, і це буде історія успіху. Я хочу інвестувати в цей успіх – додав він.

– Тож поставимо Україну в (найкращій можливій) ситуації і зробимо з НАТО найкращий можливий союз з найбільшими перспективами успіху. Кожен, хто переможе у листопаді 2024 року, успадкує кращу ситуацію – заявив Кемерон.

На запитання про страхи, що війна може поширитися на Європу, особливо на Польщу та країни Балтії, Кемерон запевнив, що напад на членів НАТО призведе до застосування статті 5 Північноатлантичного договору і активізації колективної оборони.

Проте він виключив можливість появи військ НАТО в Україні.

– Великобританія використає архітектуру НАТО, щоб надати підтримку Україні – сказав Кемерон. Він додав, що є різниця між місією НАТО “для України” і місією “в Україні”.

– Я вважаю, що не є ескалацією сказати, що ми плануємо допомогти незалежній, суверенній державі боротися з агресором і що ми плануємо надати їм усю допомогу, яку можемо, щоб це зробити – підкреслив Кемерон.