Міністр оборони притягнув до відповідальності посадовців ЗСУ за корупцію

Департамент внутрішнього аудиту Міноборони виявив порушення при нарахуванні виплат військовослужбовцям на понад пів мільйона гривень. Про це 12 серпня повідомив офіційний сайт Міністерства оборони України.

Низка посадовців – «від штаб-сержанта» до генерала, включно з «командуючим одного з командувань» порушували інструкції та Статут внутрішньої служби. Надавалася недостовірна інформація щодо відсутності житла, виконувалася неправомірна виплата грошової компенсації на 290 тис. грн. Наразі, щоправда, неправомірно виплачені кошти майже повністю компенсовані «у добровільному порядку». На ті 48 тис. грн, що залишаються, притягнуто до відповідальності посадовця командування Сил логістики.

Інший факт – 234 тис. перевиплати допомоги при звільненні неназваного полковника. Так само, «відшкодовано в добровольному порядку».

Офіційними причинами зловживань визнані “неналежне виконання посадовцями своїх службових обов’язків, особиста недисциплінованість і порушення Статуту”.

У підсумку – показово щасливий кінець. Міністр оборони притягає до відповідальності порушників, оголошує суворі догани, попереджає посадовця зі  штабу командування Сил підтримки ЗСУ про неповну службову відповідність, спрямовує до  ДБР повідомлення про правопорушення за статтями «службове підроблення », «викрадення зброї» тощо.

Виникає, однак, питання – як Андрій Таран міг не знати, що коїться у підвладному йому міністерстві лише одним-двома управлінськими щаблями нижче за нього?

Такі системні порушення, і на такі суми, просто не могли відбуватися без відома самого міністра. Якщо, звісно, він насправді міністр, а не “місцезаповнювач”, який нічого не вирішує і не контролює.

З іншого боку, момент для такого “винесення сміття з хати” для самого Андрія Тарана більш ніж актуальний – лише місяць тому було звільнено трьох його заступників, у тому числі одіозного Олександра Миронюка. Захиталося крісло і під самим паном міністром, хмари ущільнюються, і складається враження, що у Тарана загострилося бажання показати Банковій будь-який результат, у тому числі «антикорупційний». А принагідно це може бути нагодою призначити «цапів-відбувайлів» з особливо делікатних питань, які так зручно «рішалися» останні півтора роки.

(фото radiosvoboda. org)