Міністерство оборони Великобританії спростувало російські заяви

Міністерство оборони Великобританії спростувало російські заяви про те, що у сьогодні поблизу Криму було здійснено попереджувальні постріли та скинуто бомби на міноносець Королівського військово-морського флоту Defender.

У Росії повідомили, що Су-24 скинув чотири бомби на шляху судна у Чорному морі після того, як есмінець звинуватили у вході в російські води поблизу мису Фіолент. Кажуть про те, що патрульний корабель відкрив вогонь о 12:06 і через дві хвилини знову вистрілив у есмінець, який знаходиться на навчаннях з американськими, голландськими та українськими силами. Росія стверджує, що приблизно через десять хвилин Су-24 скинув чотири OFAB-250 на шлях британського судна, змусивши його відступити після того, як він вийшов у її води на дві милі.

Міністерство оборони Росії стверджувало, що есмінець відмовився слухати попередження радіо до того, як пролунали постріли. Але міністерство  оборони Великобританії навідріз спростувало ці заяви, сказавши: “На есмінець Defender не було зроблено жодних попереджувальних пострілів. Корабель Королівського військово-морського флоту здійснює безпечний прохід територіальними водами України відповідно до міжнародного права. Жодного пострілу на есмінець Defender не було і ми не визнаємо твердження про те, що на його шлях було скинуто бомби”.

Секретар тіньового кабінету Ліза Нанді заявила: “Міністр закордонних справ терміново має прийти до Палати, щоб підтвердити обгрунтованість цих дуже тривожних звітів та окреслити, які кроки зробить Великобританія для забезпечення безпеки британських військ у Чорному морі”.

За матеріалами Daily Mail