Міністерство оборони перерахувало мільярди за озброєння, яке так і не отримало

Три компанії-посередника зірвали поставки зброї та військової техніки за контрактами, підписаними з Міністерством оборони України, на мільярди гривень. Про це повідомляє «Українська Правда». Як пишуть журналісти, йдеться про державні компанії «Укрспецекспорт», «Спецтехноекспорт» та «Прогрес».

Минулого року, одразу після повномасштабного вторгнення, Міноборони підписало з названими підприємствами низку контрактів. За цими угодами, державні компанії мали поставити Силам Оборони України снаряди, військові автомобілі, зброю, набої, та багато іншої номенклатури озброєнь. Втім, багато з цих контрактів і по сьогодні залишаються не виконаними, попри те, що Міністерство оборони України вчасно перерахувало передоплату постачальникам.

Так, за даними «УП», державна компанія «Прогрес» отримала з бюджету 1,3 мільярди на постачання 122 реактивних снарядів для РСЗО «Град». Але, станом на сьогодні, Міноборони вказані снаряди так і не отримало. За іншим контрактом, «Прогрес» мав поставити партію американських військових автомобілів «HMMWV» («Хамві»). Кожна машина оцінювалася у 300 тисяч доларів за одиницю. Та, попри отримані гроші, державна фірма так досі і не передала ці машини українським захисникам.

Видання нагадує, що підприємство «Прогрес» раніше засвітилося у гучному корупційному скандалі. У його керівника – Олександра Миронюка слідчі знайшли 17 мільйонів гривень, схованих у дивані. Сам Миронюк, до речі, раніше обіймав посаду заступника Міністра оборони і походження коштів пояснив тим… що йому «диванні мільйони» позичила 86-річна пенсіонерка.

Всього сума невиконаних «Прогресом» контрактів з Міноборони складає 2,6 мільярди гривень, які Міністерство намагається стягнути через суд. Так само відомство судиться ще з двома державними посередниками, які так і не поставили оплачене наперед озброєння.

Зокрема, за однією з угод, Державна Компанія «Укрспецекспорт» мала поставити війську зброю чеського виробництва на 277 мільйонів гривень. Втім, дана зброя так і не була передана, попри отриману «Укрспецекспортом» 100% передоплату.

Всього сума невиконаних «Укрспецекспортом», «Спецтехноекспортом» та «Прогресом» контрактів з Міноборони сягає майже 9 мільярдів гривень, які Міністерство намагається стягнути з постачальників у судовому порядку. Але, станом на сьогодні жодного судового рішення, яке набуло б чинності, Міністерство на свою користь так і не отримало.