Литва готова до спільного з Україною виробництва дронів

Голова МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що Україна може розпочати виробництво дронів на території Литви у межах міжнародного співробітництва. Про це повідомляє литовське видання JP.

Міністр повідомив, що така можливість розглядається як співпраця та підготовка західних сусідів до можливих військових загроз.

“Можна говорити й про спільне виробництво. Схоже, українці зацікавлені в можливому перенесенні частини виробництва до Литви. З нашою допомогою, ну і, можливо, частково для себе, якби ми змогли забезпечити їх необхідними безпілотниками”, – сказав міністр.


Ландсбергіс додав, що способи ведення війни змінюються. А тому Литві варто повчитися в українців, які майже два роки протистоять широкомасштабному вторгненню окупаційної армії рф.

“Кілька років тому, до початку війни, вони б не планували таку війну, яку ведуть зараз, вони б не готувалися до перебігу війни – що безпілотні літаки та інші засоби є щоденним учасником бойових дій. Литва може перейняти цей досвід. Вчитися треба зараз. Тим більше, що вони готові відкривати друзям свої книги про війну. Така можливість надзвичайна. За ті уроки, які ми можемо винести, було сплачено найвищу ціну”, – сказав він.

Нагадаємо, у Коаліції дронів тепер чотири країни: до ініціативи доєдналися Швеція та Велика Британія.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.