Легендарні британські САУ AS-90 вже в Україні (Відео)

Українські артилеристи поділилися відео, як британська САУ AS-90 долає перешкоди та готується до стрільби. Десь поблизу лінії фронту російсько-української війни.

Нагадаємо, в кінці березня Генеральний Штаб ЗСУ повідомив, що вже друга група українських військових пройшла підготовку у Великобританії на САУ AS-90. Навчання проводилося в Британській Королівській школі артилерії. Підготовку на цих САУ пройшли, як досвідчені українські артилеристи, так і новачки.

САУ AS-90 випускалася у Великобританії у 90-х роках. Має двигун потужністю у 660 кінських сил та міцне бронювання башти. Калібр гармати – 155 мм. Боєкомплект – 48 снарядів. Переведення з похідного положення в бойове відбувається менш ніж за хвилину, так само і переведення з бойового у похідне. При цьому екіпаж може перебувати в кабіні.

САУ обладнана автономною системою навігації та наведення. Комп’ютер управління може керувати всіма основними функціями башти. Модулі управління знаходяться на місцях командира, заряджаючого та навідника. Завдяки ним, можливе автоматичне наведення гармати. Кожна гармата обладнана радаром для вимірювання початкової швидкості снаряду. Також передбачена можливість ведення вогню прямим наведенням.


На озброєнні Збройних Сил Великобританії зараз перебуває 117 таких машин. Україні обіцяно передати тридцять AS-90.