Китай продав у росію дронів на 12 мільйонів доларів – The New York Times

Попри те, що Сполучені Штати наклали санкції на постачання до росії товарів подвійного призначення, китайським компаніям вдається обходити ці заборони. Про це пишуть журналісти The New York Times. Вони посилаються на офіційні дані російської митниці, у яких йдеться, що за 2022-й рік до росії з Китаю було завезено дронів та запчастин до них на 12 мільйонів доларів.

В реальності, ця цифра може бути набагато більшою, оскільки поставки безпілотників можуть здійснюватися російськими спецслужбами і не фігурувати навіть в офіційних звітах митних органів. Для цього російські спецслужби використовують складні схеми закупівлі дронів через Казахстан, Пакистан та Білорусь. Як результат, на фронті у російських військ досі зберігається можливість поповнювати запаси втрачених безпілотників.

Журналісти роблять висновок, що китайські компанії-виробники у цих безпілотниках неминуче використовують компоненти, виготовлені у США. Однією з таких компаній, є відомий виробник дронів DJI, одна з моделей якого – Mavic в багатьох варіаціях широко використовується на фронтах російсько-української війни.

Раніше Міністерство торгівлі США додало DJI до окремого переліку фірм, яким заборонено продавати технології та продукцію до росії без прямого дозволу американського уряду. Втім, згідно з офіційними митними даними, безпілотники компанії становили майже половину поставок китайських дронів до Росії.

Нагадаємо, цими днями триває візит китайського лідера Сі Цзин Піна до росії, де він зустрічається з російським диктатором Путіним. Одним з питань, яке, вочевидь, підніматиме кремль – це продаж Китаєм озброєнь та боєприпасів росії.