Китай поки передумав окуповувати Тайвань і підтримувати Росію – Bloomberg

Китайський лідер Сі Цзіньпін поки не планує починати військове вторгнення на Тайвань. Про це у аналітичному матеріалі повідомляє агентство Bloomberg. Журналісти пишуть, що намір Китаю почати окупацію острова суттєво зріс минулого року, коли Тайвань відвідала спікер Палати Представників США Ненсі Пелосі. Тоді поїздка Пелосі та самостійна дипломатична політика Тайваню дуже розлютила китайське керівництво, яке стояло буквально за крок від того, аби розпочати військове вторгнення на острів. В результаті, влада Китаю провела показові військові маневри біля Тайваню, демонструючи свою могутність.

Китайські військові кораблі проводять маневри біля Тайваню під час візиту Ненсі Пелосі

Як результат, бряцання зброєю Китаєм навколо Тайваню, призвело до того, що чимало країн Тихоокеанського регіону були налякані агресивною політикою Пекіна. У підсумку, країни-сусіди почали об’єднуватися проти Китаю. Так, Філіппіни швидко уклали угоду про посилення військового співробітництва з США. Японія та Південна Корея, які десять років не могли вирішити безпекові суперечки, минулого місяця підписали угоду про глибоку співпрацю в оборонній сфері. Австралія, спільно з США та Великобританією почала активно розбудовувати новий оборонний союз (AUKUS).

Лідери Австралії, США та Великобританії оголошують про посилення військової співпраці в межах AUKUS

Відтак, реакція наляканих країн-сусідів змусила офіційний Пекін різко знизити агресивну риторику щодо Тайваню. Крім того, публічні звинувачення світовими лідерами Сі Цзіньпіня у спробі надати військову підтримку Кремлю теж суттєво спантеличили Пекін. А тому, китайське керівництво взялося всіх переконувати, що ніякого військового союзу між Пекіном та Москвою бути не може.

Путін та Сі під час нещодавньої зустрічі в Москві

Зокрема, вчора посол Китаю в ЄС Фу Цун офіційно заявив, що слова Китаю про «безмежну» дружбу з росією – це не більше, ніж риторика. На додачу, днями китайське керівництво взялося всіляко підкреслювати свою дружбу з Європою на тлі офіційних візитів президента Франції Макрона та глави ЄС Фон дер Ляєн до Китаю.