Китай готується до війни – Foreign Affairs

Китайський лідер Сі Цзіньпін готує свою країну до війни. Про це пише впливове американське видання Foreign Affairs. Воно проаналізувало низку останніх кроків та ключових рішень китайської влади, щоб дійти висновку: Китай збирається воювати.

Спершу видання звернуло увагу на останні виступи Сі Цзіньпіна перед парламентом Китаю. У них Сі неодноразово заявляв, що генерали китайської армії мають набратися сміливості і бути готовими до можливих війн у майбутньому.

Крім того, видання звернуло увагу на різке збільшення оборонних витрат Китаю у цьому році. Так, у цьому році військовий бюджет у розмірі затверджений у розмірі 1,55 трильйона юанів (приблизно 224,8 млрд доларів), що на 7,2% більше, ніж минулого року.

Також, уряд Китаю оголосив про плани зробити країну менш залежною від іноземного імпорту зерна. А в останні місяці Пекін оприлюднив нові закони про військову готовність, нові бомбосховища в містах і нові офіси “Національної оборонної мобілізації” по всій країні.

На додачу, співрозмовники видання нагадують, що в грудні в Китаї було ухвалено закон за яким спрощуються вимоги для мобілізації чоловіків до війська та посилюються мобілізаційні вимоги для підприємств приватного сектору. Журналісти роблять висновок, що таким чином Сі намагається врахувати негативний досвід Путіна щодо провалу мобілізації в росії для війни з Україною.