Українські хакери впіймали російського військового на просуванні краденої в України АСУ “Кропива”

Підполковник Росгвардії Юрій Вишняков (співробітник Організаційного відділення Сил Спеціального Призначення Росгвардії) просував на ринок російський аналог системи “Кропива” під назвою “Репей”. Його розробляє для окупантів концерн “Созвездие”. Але через активність військового чиновника та завдяки хакерам команди “Кібер Спротив”, технічна документація російського програмного забезпечення потрапила до Сил оборони України.

“Кропива” – це українська система управління тактичної ланки. Її використовують для навігації на місцевості й комунікації між підрозділами. Розроблена у 2014 році. Нею зацікавилися й окупанти. “Розробники” повністю скопіювали ідею української системи та назвали це “Репей”.

Але російський офіцер, який займався просуванням програми, не надто перевіряв співрозмовників у своєму листуванні, пропонуючи придбати «російську» автоматизовану систему управління.

“Темою” (способом заробітку – ред.) Вишнякова деякий час тому стало просування на ринок військового використання автоматизованої системи управління (АСУ) Репей”. Його активне листування з виробником, фірмою “Созвездие”, дозволило нам зламати пошту Вишнякова та ознайомитись з завданнями, що для себе ставлять виробники АСУ країни-агресора”, – повідомляють на своєму Telegram-каналі активісти групи “Кібер Спротив”.

Українські фахівці також зазначають, що з листування підполковника з виробниками,  стало відомо, що ворог і не приховував, що “Репей” є підробкою української системи “Кропива”.

Тепер про використання системи “Репей” окупанти можуть забути, адже вся технічна документація потрапила до Сил оборони. Програма буде вразливою для атак українських хакерів.

Раніше “Військовий кур’єр” писав про те, як російські хакери намагаються зламати телефони українських військових.

Слідкуйте за “Військовим кур’єром” у FacebookTelegram та YouTube.