Канадський журналіст: Українська операція в Кабулі – подяка за підтримку у війні з Росією

Марк Маккіннан, канадський журналіст видання The Globe and Mail, 30 серпня розповів в ефірі канадського каналу CTVNews деталі рятівної операції українських спецпризначенців у Кабулі. Того дня за допомогою українсьих військових були порятовані 19 афганців-перекладачів, що співпрацювали з Канадою.

“Це була вражаюча рятівна операція”, – повідомив Марк Маккіннан, – “Ми намагалися задіяти різні групи порятунку, мали пару планів з канадською армію, щоб витягнути їх до аеропорту Кабул, і це не спрацювало. Ми мали план з Держдепартаментом США, який надавав нам інструкції, як їх витягнути, але й це зірвалося після вибухів самогубців минулого тижня”.

Судячи з усього, саме в цей момент спрацювали контакт Маккіннана з українськими військовими та ОПУ, який, очевидно, радо схопився за можливість покращити власний міжнародний імідж.

Маккіннану було сказано, щоб перекладачі знайшли якісь авто, зробили знімки номерів і надіслали їх українським військовим. Сказали під’їхати цими машинамим під аеропорт. Українські військові вийшли з бази, пройшли крізь натовп, оточили машини, і супроводили пасажирів у безпечне місце. Евакуйовані на українському літаку вилетіли через Ісламабад до Києва.

Маккіннан був фактичним координатором операції порятунку, будучи кореспондентом у Лондоні, який в той момент був у відрядженні в Києві. Очевидно, там він сконтактував з ОПУ та українськими військовими. На момент операції канадських військових у Кабулі вже не було, і за його словами, це було неформальне “спасибі” Канаді за підтримку протягом семи років конфлікту з Росією.

(фото CTVNews)